Wybierając rozmiar nosidła ergonomicznego Green Donkey powinniśmy kierować się tymi trzema głównymi aspektami:

– wiekiem dziecka

– wzrostem  dziecka

– etapem rozwoju motorycznego dziecka

Należy pamiętać, że nosidła zalecane są dla dzieci samodzielnie siadających. Dziecko powinno mieć materiał rozpostarty zawsze od kolanka do kolanka. Nosidło powinno być dopasowane, przylegać do rodzica, noszony nie powinien chwiać się na boki. Istotne jest odpowiednie dociągnięcie i wyregulowanie, by osiągnąć zdrową, ergonomiczną pozycję dziecka. We wszystkich nosidłach Green Donkey istnieje możliwość noszenia z przodu oraz z tyłu, na plecach noszącego.

Więcej o prawidłowym noszeniu przeczytacie w zakładce O NOSIDŁACH

Image module
ROZMIAR STANDARD

Rozmiar Standard odpowiedni jest dla dzieci od około 6go miesiąca życia, noszących rozmiar ubranek co najmniej 68. Ten rozmiar nosidła posłuży do około 2go roku życia, zazwyczaj dzieci w tym wieku noszą rozmiar około 92/98.

Wymiary nosidła:

– szerokość panela 36cm

– wysokość panela 40cm

Image module
ROZMIAR MEDIUM

Rozmiar Medium odpowiedni jest dla dzieci od około 18go miesiąca życia, noszących rozmiar ubranek co najmniej 80. Ten rozmiar posłuży do około 3go roku życia, zazwyczaj dzieci w tym wieku noszą rozmiar około 104. Często okazuje się, że rozmiar Medium służy do końca noszenia.

Wymiary nosidła:
– szerokość panela 43cm
– wysokość panela 45cm

 

Image module
ROZMIAR TODDLER

Rozmiar Toddler odpowiedni jest dla dzieci od około 2go roku życia, noszących rozmiar ubranek co najmniej 92. Ten rozmiar nosidła posłuży do końca noszenia.

Wymiary nosidła:
– szerokość panela 47cm
– wysokość panela 50cm